وقتی مشکلات مربوط به کمر و گردن پیش می آید، همه ما به دنبال بهترین متخصص ستون فقرات هستیم تا دلیل اصلی مشکل ما را به‌درستی تشخیص دهد و بهترین روش درمانی را برای ما تجویز کند.

وجود درد و ناراحتی در کمر و گردن، توانایی انجام کارهای مهم و فعالیتهای روزانه را از ما می گیرد و منجر به ناتوانی حرکتی، بروز دردهای عصبی و مختل شدن زندگی می شود. به همین دلیل اگر هم اکنون با مشکلاتی مانند دیسک کمر، زانو درد، دیسک گردن، درد سیاتیک و درد در لگن درگیر هستید، هرچه سریعتر باید به دکتر ستون فقرات در تهران یا شهر خود مراجعه کنید تا مراحل درمانی شما سریعتر آغاز شود.

خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی، امروزه روشهای زیادی برای درمان مشکلات مربوط به ستون فقرات به وجود آمده اند. با مراجعه به پزشک متخصص و تشخیص به موقع دکتر، شما می توانید دردهای خود را سریعتر درمان کنید و به زندگی عادی خود برگردید.

در این نوشته می خواهیم یکی از بهترین پزشکان متخصص ستون فقرات در تهران را به شما معرفی کنیم و از شما دعوت می کنیم که تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

بهترین متخصص ستون فقرات تهران

 

چه زمانی باید به متخصص ستون فقرات مراجعه کرد؟

اگر به یکی از مشکلات زیر دچار شده اید، هرچه سریعتر به متخصص ستون فقرات مراجعه کنید تا وضعیت مهره های کمر، گردن و اعصاب محیطی بدن شما بررسی شود:

 • اگر درد شدیدی را در ناحیه گردن خود احساس می کنید که چرخش گردن به چپ و راست را برای شما دشوار کرده است.
 • اگر به مدت طولانی با کمر درد درگیر هستید و انجام دادن کارهای روزانه مانند راه رفتن و کار کردن برای شما سخت شده است.
 • اگر احساس تنبلی، سوزش، یا ضعف در بازوها یا پاهای خود دارید باید وضعیت اعصاب در بدن شما توسط پزشک بررسی شود.
 • اگر در طول انجام کارهای روزانه، درد از ناحیه گردن شروع می شود و تا نواحی شانه، بازوها و انگشتان دستتان امتداد دارد.
 • اگر اخیراً سابقه تصادف، زمین خوردگی یا وارد شدن آسیب به ستون فقرات را داشته اید.
 • در صورتی که به بی اختیاری در دفع ادرار و مدفوع دچار شده اید.
 • اگر انگشتان دستها یا پاهای شما بی حس شده است یا مرتباً گز گز می کند.
 • اگر کمردرد شما به صورتی است که درد از ناحیه انتهای کمرتان شروع شده و تا ناحیه باسن و پشت ران کشیده می شود.
 • اگر در بعضی از قسمتهای کمرتان احساس سوزن سوزن شدن یا بی حسی می کنید.
 • اگر کمر درد شما به قدری زیاد است که انجام کارهای روزانه و فعالیتهای عادی مانند راه رفتن، آشپزی، نشستن و… را برای شما دشوار کرده است.
 • اگر احساس می کنید که زانوهای شما دچار خشکی شده اند یا تورم و التهاب دارند.
 • اگر به قدری زانو درد دارید که ایستادن و راه رفتن برای شما بسیار سخت شده است.
 • اگر ناگهان احساس گرما در پاهای خود می کنید یا گاهی وقتها شاهد بی حس شدن پاهای خود هستید.
 • اگر در ناحیه زانوهای خود احساس درد شدیدی می کنید و خم کردن و راست کردن زانوها برایتان دردناک شده است.

در صورتی که با یکی از مشکلات ذکر شده مواجه شدید، سریعاً به دکتر متخصص ستون فقرات مراجعه کنید.

یادتان باشد که بروز دیسک و انحراف در مهره های کمر و گردن بسیار خطرناک است و باید هرچه سریعتر درمان شوند؛ زیرا در بعضی از موارد ممکن است به فلج شدن و ناتوانی حرکتی دائمی منجر شوند.

انتخاب بهترین دکتر ستون فقرات

از آنجایی که ستون فقرات، محور اصلی بدن است، باید به دنبال بهترین پزشک برای درمان کمردرد و مشکلات مربوط به ستون فقرات باشید. برای انتخاب بهترین دکتر ستون فقرات، باید به سابقه پزشکی و تشخیص صحیح پزشک اهمیت بدهید. دکتر ستون فقرات باید دانش و اطلاعات کافی در زمینه ستون فقرات و استخوانهای بدن را داشته باشد و با تمام مفاصل، عضلات و اعصاب داخلی بدن آشنا باشد. داشتن اطلاعات کافی و به روز، اهمیت زیادی دارد و شما باید به سوابق علمی پزشک توجه کنید. همچنین دکتر ستون فقرات باید بهترین روش درمانی را برای هر بیمار انتخاب کند. میزان رضایت بیماران قبلی، تشخیص صحیح، استفاده از تجهیزات روز دنیا، رفتار درست و تعهد پزشک نیز از جمله موارد مهم برای انتخاب دکتر ستون فقرات است.

گاهی اوقات مشاهده می شود که پزشک برای دریافت هزینه بالاتر، انجام عمل جراحی ستون فقرات را به بیمار پیشنهاد می دهد؛ در حالی که میزان آسیب شدید نیست و درد بیمار با روشهای کم تهاجم مانند تزریق پی آر پی به کمر، لیزر درمانی و عمل بسته دیسک قابل درمان است! به همین دلیل شما باید به پزشکی مراجعه کنید که در نهایت صداقت و با داشتن بالاترین تخصص، بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد می دهد.

امروزه دیگر پیدا کردن بهترین پزشکان متخصص کار سختی نیست و شما می توانید با جستجو در فضای مجازی، خواندن نظرات بیماران در سایت هایی مثل نی نی سایت و حضور در مطب پزشکان، بهترین دکتر ستون فقرات را پیدا کنید.

متخصص ستون فقرات چه مشکلاتی را درمان می کند؟

دکتر ستون فقرات، مشکلات زیر را درمان می کند:

 • دردهای مربوط به کمر مانند کمردرد و بیرون زدگی دیسک کمر
 • دردهای مربوط به گردن مانند دیسک گردن
 • تنگی کانال نخاعی
 • شکستگی مهره ها
 • انحراف ستون فقرات به دلیل پیری
 • درد سیاتیک
 • درد و ضعف در پاها

تشخیص آسیبهای ستون فقرات توسط پزشک به چه صورت انجام می شود؟

دکتر ستون فقرات با معاینه بیمار، بررسی سوابق پزشکی، رادیوگرافی، سی تی اسکن، MRI و… مشکلات ناحیه ستون فقرات را تشخیص داده و بهترین روش درمانی را برای فرد مشخص می کند.

بهترین متخصص ستون فقرات چه ویژگی هایی دارد؟

 1. بهترین پزشک متخصص ستون فقرات باید دانش و تخصص کافی در زمینه ستون فقرات و درمان مشکلات ستون فقرات را داشته باشد.
 2. دکتر ستون فقرات باید در دوره های تخصصی شرکت کند و دائماً دانش خود را به‌روز کند.
 3. متخصص ستون فقرات باید تجربه کافی برای تشخیص و درمان بیماریهای مربوط به ستون فقرات را داشته باشد.
 4. متخصص ستون فقرات باید ارتباط خوبی با بیماران برقرار کند و بتواند اعتماد افراد را به دست بیاورد.
 5. شنونده خوبی بودن و کمک کردن به بیمار برای بیان مشکلات خود، از دیگر ویژگی های مهم پزشک ستون فقرات است.
 6. متخصص ستون فقرات باید تجهیزات پزشکی پیشرفته و کادری حرفه ای را در کنار خود داشته باشد تا درمان بیماران را به بهترین شکل انجام دهد.
 7. انتقال حس آرامش به بیمار توسط پزشک اهمیت زیادی دارد و به درمان سریع بیماران کمک می کند.
 8. پزشک ستون فقرات باید سابقه خوبی داشته باشد و موفق به کسب رضایت بیماران نیز شده باشد.

بهترین زمان برای مراجعه به پزشک متخصص ستون فقرات چه زمانی است؟

اگر در ناحیه کمر و گردن خود دردهای شدید و مزمن را حس می کنید، در بازوها و پاهای خود احساس گز گز و بی حسی دارید و انجام دادن کارهایی مانند راه رفتن، خوابیدن، نشستن و… برای شما دشوار شده است، باید سریعاً به پزشک مراجعه کنید. همچنین بعد از تجربه تصادف یا آسیب به کمر و گردن باید وضعیت مهره های شما توسط دکتر ستون فقرات بررسی شود.

معرفی بهترین دکتر متخصص ستون فقرات در تهران

اگر به دنبال بهترین متخصص ستون فقرات در تهران هستید و می خواهید نوع درد و مشکل شما توسط پزشک باتجربه و حرفه ای تشخیص داده شود، پیشنهاد می کنیم به کلینیک درمانی دکتر آنا آوامهر مراجعه کنید.

دکتر آنا آوامهر، متخصص طب فیزیکی و ستون فقرات است که تجربه زیادی در حل مشکلات ستون فقرات دارد. این پزشک متخصص، رتبه سوم برود تخصصی کشور را در کارنامه خود دارد و از اعضای انجمن طب فیزیکی آمریکا است. احتمالاً دکتر آوامهر را بارها در برنامه های مختلف تلویزیونی هم مشاهده کرده اید؛ زیرا این پزشک به عنوان کارشناس رسانه ای نیز فعالیت می کند.

در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر آوامهر، تمام مشکلات و دردهای مرتبط با ستون فقرات، با استفاده از تجهیزات پیشرفته درمان می شود تا برای همیشه از شر دردهای عضلانی اسکلتی خلاص شوید.

بنابراین اگر به دنبال پزشکی توانمند برای حل مشکل کمردرد، پادرد، درد سیاتیک و گردن درد هستید، هرچه سریعتر نوبت خود را رزرو کرده و توسط دکتر آوامهر ویزیت شوید.

خدمات ارائه شده در کلینیک دکتر آوامهر

دکتر آوامهر، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی است و از روشهای کم تهاجم برای بهبود عملکرد جسمی فرد، اصلاح ناهنجاری های جسمی، افزایش دامنه حرکتی مفاصل، کاهش درد و تقویت عضلات بدن استفاده می کند. در کلینیک دکتر آوامهر هرگونه کمردرد، گردن درد، درد شانه، زانو درد، پا درد، درد سیاتیک، درد در ساعد و آرنج، خار پاشنه و… قابل درمان است. تاکنون افراد زیادی به کلینیک دکتر آوامهر مراجعه کرده و از تشخیص و روند درمانی این پزشک متخصص نهایت رضایت را داشته اند. شما می توانید ویدئوهای رضایت بیماران را در وبسایت دکتر آوامهر مشاهده کنید.

دکتر آنا آوامهر برای درمان مشکلات ستون فقرات از تکنیک هایی مانند تزریق پی آر پی، اوزون درمانی، کایروپراکتیک، ارائه برنامه ورزشی برای تقویت عضلات، پرولوتراپی مفاصل، طب سوزنی و… برای درمان مشکلات مربوط به ستون فقرات استفاده می کند. همچنین در صورت لزوم، انجام سایر روشها مانند فیزیوتراپی و در موارد شدیدتر عمل جراحی را به افراد توصیه می کند.

آیا برای درمان کمردرد و گردن درد حتماً باید عمل جراحی انجام شود؟

خیر، بسیاری از مشکلات مربوط به ستون فقرات با کمک روشهای کم تهاجم مانند اوزون درمانی، تزریق پی آر پی، انجام تمرینات ورزشی، لیزردرمانی، فیزیوتراپی، درمانهای دستی، طب سوزنی و مصرف داروها قابل کنترل و درمان است. عمل جراحی کمر و گردن تنها زمانی انجام می شود که میزان آسیب به ستون فقرات بسیار زیاد باشد و اعصاب و استخوانها تحت فشار قرار بگیرند.

موثرترین روشهای درمان ارائه شده توسط متخصص ستون فقرات

موثرترین روشهای درمان مشکلات ستون فقرات

اگر دوست دارید که دردهای ستون فقرات شما با روشهایی به غیر از عمل جراحی درمان شوند، بهتر است با درمانهای زیر آشنا شوید که تاثیر زیادی روی درمان کمر درد و سایر دردهای ستون فقرات دارند:

 1. اوزون درمانی برای درمان کمردرد ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر
 2. تزریق پی آر پی برای کمک به ترمیم و بازسازی غضروفها و مفاصل و به تعویق انداختن سرعت تخریب مفاصل
 3. تزریق دیسکوژل برای کاهش فشار و تنش روی مهره های کمر و گردن و حمایت از مهره های کمر
 4. لیزر درمانی برای تسریع اکسیژن رسانی به مفاصل و کمک به بازسازی بدن
 5. دارو درمانی برای کاهش درد و التهاب
 6. عمل بسته دیسک برای درمان دیسک کمر، دیسک گردن و درد سیاتیک
 7. تمرینات ورزشی برای تقویت عضلات کمر و گردن
 8. کایروپراکتیک و درمانهای دستی برای تنظیم استخوانها و مهره های ستون فقرات
 9. استخوان درمانی برای بهبود عملکرد استخوانها و افزایش دامنه حرکتی استخوانها
 10. فیزیوتراپی برای تقویت عضلات و افزایش انعطاف پذیری بدن
 11. آب درمانی برای کاهش فشار روی مهره ها
 12. طب سوزنی برای کاهش درد و التهاب و بهبود سریعتر بدن
 13. سوزن خشک برای مشکلات درد و حرکت مرتبط با نقاط ماشه ای میوفاسیال

تمامی این روشها بدون نیاز به عمل جراحی و با هزینه مناسب انجام می شود تا برای همیشه با درد و ناراحتی خداحافظی کنید.

تخصص های مربوط به ستون فقرات

پزشکان با تخصصهای زیر، قادر به درمان مشکلات مربوط به ستون فقرات هستند:

 • جراح مغز و اعصاب: تخصص اصلی جراح مغز و اعصاب، درمان بیماری های مربوط به مغز، نخاع، ستون فقرات، عروق داخل جمجمه و خارج از جمجمه است.
 • جراح ارتوپدی: پزشک ارتوپد در زمینه تشخیص آرتریت، آسیب های ورزشی و شکستگی استخوانها تخصص دارد و جراحی بیماری های استخوانی را نیز انجام می دهد.
 • جراح ستون فقرات: تمرکز اصلی جراح ستون فقرات، انجام جراحی روی مهره های کمر و گردن، جراحی تومورهای نخاعی و مغزی و جراحی برای کاهش فشار وارد شده روی عصب است.
 • متخصص ستون فقرات: متخصص ستون فقرات، روشهای تهاجمی و عمل جراحی را انجام نمی دهد و از سایر روشهای پزشکی غیرجراحی برای درمان مشکلات مربوط به ستون فقرات استفاده می کند.

تفاوت متخصص ستون فقرات و جراح مغز و اعصاب چیست؟

همانطور که مطالعه کردید، متخصص ستون فقرات از روشهای غیرجراحی برای درمان مشکلات مربوط به ستون فقرات استفاده می کند؛ در حالی که جراح مغز و اعصاب در صورت لزوم، عمل جراحی را برای بیماران انجام می دهد.

مشکلات ستون فقرات

برای درمان چه مشکلاتی باید به پزشک متخصص ستون فقرات مراجعه کرد؟

 • درمان تنگی کانال نخاعی
 • درمان بیرون زدگی دیسک گردن
 • درمان بیرون زدگی دیسک کمر
 • درمان درد سیاتیک
 • برطرف کردن آرتروز ستون فقرات
 • درمان کمردرد ناشی از بارداری و زایمان
 • درمان مشکل سرخوردگی مهره ها
 • درمان کمر درد ناشی از بلند کردن اجسام سنگین
 • درمان کمردرد ناشی از زمین خوردگی و وارد شدن ضربه به ستون فقرات
 • درمان آرتروز مفاصل فاست (مفاصل موجود در پشت مهره های کمر)
 • رفع گرفتگی عضلات شکم و کمر
 • برطرف کردن مشکل گرفتگی عضلات کمر
 • کاهش سرعت تخریب دیسک بین مهره ای
 • درمان انحراف ستون فقرات و بدشکلی بدن
 • درمان آسیبهای ورزشی مانند شکستگی تارهای عضلانی، دررفتگی مفاصل، آسیب دیدگی رباط، شکستگی استخوان
 • درمان حالت نامناسب بدن و رفع قوز گردن و قوز کمر

تمام این موارد، توسط دکتر آنا آوامهر قابل درمان است و شما می توانید با مراجعه به این پزشک متخصص، خیلی سریع مشکل خود را درمان کنید و زندگی آرام و لذت بخشی را تجربه کنید.

کلینیک دکتر آنا آوامهر کجاست؟

کلینیک دکتر آوامهر در خیابان کامرانیه تهران قرار دارد که از جمله مناطق لوکس و مرفه‌نشین در پایتخت است و موقعیت مکانی خوبی دارد. کامرانیه در شمال تهران و در منطقه 1 واقع شده است و به ساختمانهای مدرن، کوچه های درختی، آب و هوای مطبوع و بناهای جذابش معروف است. خیابان کامرانیه از شمال به نیاوران، از جنوب به بزرگراه صدر، از غرب به دزاشیب و از شرق به اقدسیه متصل می شود.

برای مراجعه به کلینیک دکتر آوامهر، شما باید به آدرس کامرانیه شمالی، نبش داریوش، برج پارادایس، پلاک ۲۹، طبقه ۷، واحد ۱۳ بروید.

معرفی خیابان های مهم کامرانیه

از جمله خیابانهای اصلی محله کامرانیه می توان به خیابان کامرانیه شمالی، خیابان کامرانیه جنوبی، خیابان ثروتی، خیابان داریوش، خیابان شیبانی، خیابان فریماه، خیابان فیروزه، خیابان فاتح، خیابان اقدام، خیابان مینا، خیابان مروارید، خیابان رکن الدین همایون فرخ، خیابان سعیدی و خیابان عبدلی اشاره کرد.

مسیرهای دسترسی به کلینیک دکتر آوامهر

شما می توانید با مترو، اسنپ، تاکسی و اتوبوس های تندرو خودتان را به کلینیک دکتر آوامهر برسانید.

نزدیکترین ایستگاه مترو به کلینیک، ایستگاه مترو شهید صدر است و شما می توانید بقیه مسیر را با تاکسی طی کنید. همچنین با پیاده شدن در ایستگاه مترو نوبنیاد یا ایستگاه مترو شهید صدر نیز می توانید خود را به کلینیک دکتر آوامهر برسانید.

همچنین شما می توانید سوار اتوبوسهای پایانه لاله به پایانه شهید افشار یا اتوبوسهای شهرک صدف به بلوار صبا شوید و با اتوبوس، خودتان را به خیابان کامرانیه برسانید. اتوبوسهای میدان ازگل به پایانه تجریش و اتوبوسهای شهرک قائم به پایانه تجریش نیز در کامرانیه ایستگاه دارند.

اگر می خواهید با ماشین شخصی به کامرانیه بروید هم می توانید وارد بزرگراه صدر و بلوار اندرزگو شوید و خیلی سریع به خیابان کامرانیه برسید.

یکی از ویژگی های جالب این منطقه این است که در کامرانیه، ترافیک خاصی وجود ندارد و شما می توانید خیلی راحت رفت و آمد کنید.

دکتر آنا آوامهر متخصص ستون فقرات

چرا دکتر آوامهر از بهترین پزشکان متخصص ستون فقرات در تهران است؟

 • دکتر آوامهر، متخصص طب فیزیکی و ستون فقرات است که با تمامی مشکلات مربوط به کمر، گردن و سایر قسمتهای ستون فقرات آشنایی دارد.
 • دکتر آوامهر، رتبه سوم بورد تخصصی کشور را در کارنامه خود دارد و از اعضای انجمن طب فیزیکی آمریکا است.
 • دکتر آوامهر از روشهای غیرجراحی برای درمان دیسک کمر، دیسک گردن، درمان آرتروز گردن، درمان درد ستون فقرات و درمان تنگی کانال نخاعی استفاده می کند.
 • تمام دردها و آسیبهای مربوط به ستون فقرات انسان توسط دکتر آوامهر قابل درمان است. دکتر آوامهر بهترین روش درمان را برای درمان آرتروز زانو، رفع آسیب دیدگی منیسک و رباط های زانو، درمان درد دنبالیچه، رفع التهاب تاندون شانه، رفع آسیب رباط های مچ پا و درمان خار پاشنه را مشخص می کند تا درد و ناراحتی فرد سریعتر از بین برود.
 • تاکنون بسیاری از افراد برای درمان درد ستون فقرات به دکتر آوامهر مراجعه کرده اند و از تجویز و درمان این پزشک متخصص راضی بوده اند.
 • دکتر آوامهر از تجهیزات پزشکی جدید و پیشرفته برای عمل بسته دیسک و انجام تکنیک هایی مانند اوزون درمانی، پی آر پی، تزریق ژل و کایروپراکتیک استفاده می کند.
 • دکتر آوامهر بعد از هر جلسه درمانی، ورزشهای مربوط به تقویت عضلات را برای بیمار مشخص می کند تا مشکل گرفتگی عضلات بدن سریعتر درمان شود.
 • موقعیت مکانی کلینیک دکتر آوامهر خوب است و شما می توانید خیلی سریع، خودتان را خیابان کامرانیه تهران برسانید و ویزیت شوید.

به همین دلیل اگر به دنبال بهترین دکتر ستون فقرات در تهران هستید یا از شهرهایی دیگر مثل مشهد، کرج، اصفهان، شیراز، یزد، تبریز،قم، اهواز یا شمال کشور هستید، پیشنهاد می کنیم به کلینیک دکتر آوامهر مراجعه کنید و درمان مشکلات خود را به این پزشک متخصص و باتجربه بسپارید.

 

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *