• فرمانیه، چهارراه فرمانیه، جنب برج آسمان، ساختمان پزشکان آسمان فرمانیه، طبقه 4، واحد 15
  • 02126118926 - 09056860100

درد شانه و آرنج

گرفتگی شانه و آرنج

به طور معمول افراد زیادی درد شانه را در دوران زندگی خود تجربه می کنند. این امر می تواند یک وضعیت بسیار دردناک برای فرد باشد و فرد ممکن است در این مورد رنج بسیاری هم ببرد. دلایل مختلفی برای درد شانه وجود خواهد داشت، اما یکی از راه‌ هایی که ممکن است بتوانید درد شانه خود را کاهش داده و درمان کنید، فیزیوتراپی یا سایر درمان های پزشکی می باشد. در اینجا، به چگونگی فیزیوتراپی شانه و کاهش درد و گرفتگی شانه و آرنج می پردازیم.

فیزیوتراپی گرفتگی شانه و آرنج

فیزیوتراپی آرنج و شانه، درمانی برای درد مفاصل و آسیبی است که شانه و آرنج را تحت تاثیر قرار می دهد. هدف از این نوع درمان کاهش یا از بین بردن علائم در طول مدت است که بیماران خیلی سریع به حالت عادی خود می توانند باز گردند.

فیزیوتراپی روشی تکنیکی دستی مانند رها سازی میوفاشیال است و همراه با ورزش‌های درمانی مانند تمرین های تقویتی روتاتور کاف و روش‌های کششی مانند یوگا، بسته ای جامع برای مقابله با این مشکل، حاصل می شود.

آسیب هایی که منجر به فیزیوتراپی گرفتگی شانه و آرنج می شود؟

شانه عضوی پیچیده در بدن است که نه تنها به بازو اجازه حرکت می دهد، بلکه تثبیت کننده اصلی بالاتنه نیز می باشد. با این حال امکان دارد به درمان آسیب بزند، از جمله این آسیب ها در نواحی

  • تاندون ها
  • رباط ها
  • اعصاب
  • روتاتور کاف پاره شده
  • استخوان های شکسته
  • جابجایی

صدمات دیگری هم وجود دارد که امکان دارد به سندی مانند بورسیت، تاندونیت، کشیده شود. عضلانی، شانه یخ زده، گیرافتادگی نیز جزو مواردی است که به فیزیوتراپی شانه و آرنج نیاز دارد. آسیب های دیگری که ممکن است به طور غیر مستقیم روی این نواحی تأثیر بگذارد شامل: استئوآرتریت، فتق دیسک یا وضعیت نامنظم است.

به عبارت دیگر علت و دلایل درد آرنج و شانه می تواند به این شرح باشد.

رگ به رگ شدن ساده: در این زمان بافت بازو کشیده شده و این درد رخ می دهد.

آرنج تنیس باز یا آرنج گلف باز: این مشکل زمانی که عضلات و تاندون ها بیش از حد کشیده شوند رخ می دهد.

التهاب کیسه های مفصلی: زمانی که بازو حرکت مکرر داشته باشد منجر به تجمع مایع در محل مفصل بازو می گردد.

 آرتروز آرنج: این مشکل هم به آرامی شروع شده و باعث سفت شدن آرنج گردد.

شکستگی یا ترک خوردگی استخوان: این مورد هم می تواند باعث درد شدید در آرنج گردد و با افتادن و ضربه شدید به بازو رخ می دهد.

چگونه فیزیوتراپی به کاهش درد شانه و آرنج کمک خواهد کرد؟

فیزیوتراپی راهی برای درمان درد آرنج است. تحقیقات انجام شده در مورد فیزیوتراپی شانه ها نشان می دهد که این درمان در مقابله با آسیبی مزمن همچون سندرم روتاتور کاف یا شانه یخ زده مفید می باشد. همچنین، بسیاری از مطالعات در مورد عمل آن در ارائه تسکین موقت برای آسیب های حاد و دررفتگی، رگ به رگ شدن، کشش‌ هایی که در اثر حوادث مرتبط با ورزش است رخ می دهد. مثلاً حرکتی تند و سریع مثل بالا کشیدن خود، موجب این مشکل خواهد شد.

فیزیوتراپی گرفتگی شانه و آرنج با کاهش ناراحتی به افراد برای سرگیری فعالیت های روزانه و آسیب های مزمن کمک می کند. در ضمن علائمی مانند سوزن سوزن شدن یا از دست دادن قدرت در بازو را تسکین می دهد.

چگونه فیزیوتراپی گرفتگی شانه و آرنج را کاهش می دهد؟

وقتی صحبت از تسکین درد ناشی از آسیب یا کشیدگی می شود، درمان های فیزیوتراپی بسیار سودمند خواهد بود. در زیر برخی از درمان های رایج فیزیوتراپی وجود دارد که ممکن است با آنها برخورد کنید.

هدف این درمان افزایش دامنه حرکتی شما با کشش کپسول شانه آسیب دیده است. توصیه می شود که متخصصان آموزش، این درمان را انجام دهند زیرا نیاز به تشخیص آناتومی و مهارت های فیزیولوژیکی دارد.

اصلاح فعالیت

فیزیوتراپی راه هایی را در اختیار بیمار قرار می دهد تا از طریق آنها فعالیت های روزمره اصلاح شود تا از آنها به خوبی حمایت گردد. مثلاً، اگر با شانه یخ زده سر و کار دارید، پیشنهاد می دهیم که به جای استراحت، گاهی برخی از تمرینات کششی ملایم را انجام دهید.

حرکات کششی

انجام حرکات کششی یک نوع درمان برای گرفتگی شانه و آرنج است. هدف این است که آرامش او را بیشتر تحت فشار قرار دهد تا حرکت عادی خود را به زودی به دست آورد. یک فیزیوتراپ احتمالاً در تلاش برای این است که قسمت‌ های شانه‌ ها و مفاصل، به آنچه در طول پروسه بررسی در این نواحی اتفاق می‌افتد، می‌ پردازد.

درمان دستی

فیزیوتراپیست‌ ها با استفاده از دست های خود به شانه‌ های آسیب‌ دیده کمک می‌کنند. فیزیوتراپ با فشار خاص، کمک می کند تا فرد خود را بازیابد. ساختن بافت و بهبود شانه نوعی درمان است که در خانه یا محل کار انجام می شود.

تقویت

تقویت راهی برای کاهش درد در محل آسیب و حافظه است که ممکن است ضعیف تر باشند. هدف این است که بیمار را قوی تر از قبل کنیم تا از آسیب دوباره جلوگیری شود.

چه زمانی باید به دنبال خدمات فیزیوتراپی گرفتگی شانه و آرنج باشیم؟

شانه در بدن بخشی است که می تواند به فرد آسیب وارد کند. تشخیص در مراجعه به پزشک مشکل است، اما علائمی مانند ناتوانی در انجام فعالیت های روزمره به دلیل درد ادامه دارد. اگر این اتفاق رخ داد و شما را آزار داد، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا در مواردی که نیاز به بررسی جدی دارد را با کمک فیزیوتراپیست درمان کرد.

در آخر

فیزیوتراپی شانه درمانی مهم برای افرادی است که از درد شانه حاد یا مزمن رنج می برند. در صورتی که از درد شانه و آرنج رنج می برید، برای مشاوره به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید. آنها می توانند آسیب  وارد شده بر شما را ارزیابی کنند و بهترین روش درمانی را برای کمک به کاهش یا از بین بردن درد در قسمت شانه را به شما توصیه کنند.

خیلی از بیماران بر این باور هستند که دردهایی که دارند به علت بالا رفتن سن و پوکی استخوان می باشد و به همین جهت اقدامی برای درمان نمی کنند و یا با داروهای مسکن باعث تسکین درد خود می شوند. این عمل در بین خانم ها بیشتر رواج دارد. توجه داشته باشید بهتر است قبل از اینکه درد به مشکل جدی تری تبدیل گردد، برای درمان آن کاری انجام داد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
Call Now Buttonاکنون تماس بگیرید